Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
| REGULAMIN FORUM | F.A.Q | REKLAMA FORUM | NABÓR NA MODERATORÓW |
| Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
 Ogłoszenie 
UWAGA ! Do prawidłowego działania forum zalecamy używanie przeglądarki Mozilla Firefox !
Program dostępny na naszym forum.

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare obrzędy..
Autor Wiadomość
Hitsugaya 
Moderator

Wysłany: 2008-03-24, 20:45   Stare obrzędy..

Prosiłbym wszystkich zaciekawionych o pisanie starych obrzędów..moze kiedys na wsi u dziadków widzieliscie jakies stare obrzedy np..przy zbiorach..tak z drugiej strony patrzec w naszych czasach zapomina sie o jakze tej wspaniałem czesci kultury polskiej jakimi sa własnie obrzedy. Niegdys były codziennoscia, lecz teraz zanikaja -niestety.Wiec dlaczego ich nie odkurzyc i podzielic sie nimi..

Yobbi 
: : : Nowy : : :
Master

Wysłany: 2008-05-01, 23:18   

W bezksiężycową noc należy przygotować: 2 koty, koguta, zestaw noży kuchennych i wałek. Nie można zapomnieć również o odwróconym krzyżu na którym wieszamy flaki kota i głowę koguta inkantując: "Szatanie! Jem Kupy ku Twojej chwale!" Następne odgryzamy głowę dla drugiego kota(wymaga wieloletnich praktyk w otwieraniu paszczy na szerokość). Oblewamy się kocią krwią(w celu wyciśnięcia krwi przydatny jest wałek) wymiotując jednoczeście śpiewając kolędy od tyłu i wycierając się kartkami z biblii. Teraz jemy kupę. Kupa daje dużo mocy. Gdy poczujemy jej kolejny przypływ to pozwólmy, by płynęła na krzyż nad ołtarzem. Im większy strumień tym lepiej. Gdy poczujemy siarkę musimy niezwłocznie puścić bąka w odezwie dla Pana Naszego Piekielnego. Wtedy się ukaże i da nam superkupę, po zjedzeniu której poznamy niebywałą moc! Superkupa z haszyszem! Tak, tak.. Szatan ma też kumpli wśród Rasta i Khrishny. Mówimy do niego:"Spełnij moje 3 życzenia, a oddam Ci duszę!" On odpowiada: "A co ja ku**a złota rybka jestem?" Ten zabieg jest konieczny, gdyż musimy mieć pewność, że to prawdziwy Książe Zła, a nie przebrany świadek jechowy, który chce przeciągnąć nas na drugą stronę za jakiś marny grosz.. Jeśli wszystko gra to się dogadujemy i róbta co chceta przez czas zawarty w umowie. Hail! Koniec obrzędu.

stormbringer76 
: : : Nowy : : :
stormbringer76

Wysłany: 2009-02-05, 16:17   

Od kilkunastu lat dość już powszechnym obyczajem w Hajnówce jest wystawanie pod sklepami podchmielonych i "grzecznie" :lol: proszących o datki na wspomożenie polskiego przemysłu alkoholowego. :>
Niejeden diabeł we mnie siedzi...
JACEK KACZMARSKI (DIABEŁ MÓJ)

Mellygion 
: : : Milczek : : :

Wysłany: 2009-02-06, 06:46   

Albo dożynki. Gdy pacholęciem wiele zim temu byłem to widziałem. Polega to na dożynaniu się po zbiorach. Niektórzy "producenci rolni" tak się zaangażowali w obchody że potem chodzić rady nie dali ;)

Odpowiedz do tematu