Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
| REGULAMIN FORUM | F.A.Q | REKLAMA FORUM | NABÓR NA MODERATORÓW |
| Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj |
 Ogłoszenie 
UWAGA ! Do prawidłowego działania forum zalecamy używanie przeglądarki Mozilla Firefox !
Program dostępny na naszym forum.

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój czarny Fuji S9600
Autor Wiadomość
Kamil.Borowy 
Administrator
Fuji S9600

Wysłany: 2008-03-27, 21:17   Mój czarny Fuji S9600

Już około 3 miesięcy jestem jednym ze szczęśliwych posiadaczy aparatu firmy FujiFilm. Jest to aparat modelu FinePix 9600. Aparat posiada matryce superCCD 9.0MPix oraz obiektyw (28-300mm) 10x zoom. Ludzie mówią na te modele, że to jest "hybryda" czegoś takiego nie ma ja zaś mówię, że to jest zaawansowana cyfrówka, dlaczego tak jest ? Bardzo ważną i rzadko spotykaną w innych aparatach cyfrowych jest manualny obiektyw co za tym idzie ? Człowiek ma pełną kontrolę nad kadrem do tego mogę jeszcze dodać, że jest opcja przełączenia z monitora ciekłokrystalicznego LCD na wizjer, co daje możliwość kontroli nie tylko kadru, ale także światła i kolorów. Przez tę opcję człowiek ma poczucie jak by miał cyfrową lustrzankę. Co różni zaawansowaną cyfrówkę od cyfrowej lustrzanki ? Najważniejszą tu rzeczą jest przede wszystkim lustro którego w "hybrydzie" brak dla tego to nie jest hybryda. Następną rzeczą jest to, że w cyfrze nie da się zmienić obiektywu bo to są stało-obiektywowe. Brak pomiaru światła przez obiektyw (TTL) co w cyfrowych-lustrzankach jest życiem codziennym, kiedy ma się TTL można bez problemu korzystać z najbardziej zaawansowanych lamp błyskowych. Brak możliwości podłączenia Battery-packa, co daje większą moc dla aparatu, a przy tym dłużej się zdjęcia robi. To jest to czego brakuje w tej zaawansowanej cyfrówce aby stała się w 100% lustrzanką cyfrową, ale za to ma swoje plusy:

+ gorąca stopka do podłączenia lampy błyskowej (ustawienia manualne)
+ obiektyw 28-300mm pełno-klatkowa (prawie jak 18-200mm Nikkor)
+ wejście na wężyk spustowy
+ gniazdo syncho do połączenia lamp błyskowych studyjnych
+ b.db tryb manualny
+ ostrość automatyczna jak i manualna ( na obiektywie )
+ standardowy gwint na statyw
+ waga ( poczucie ciężaru prawie jak w lustrach )
+ wiele konwertorów, filtrów
+ czasy naświetlania do 30sek, przysłona od F 2.8 od F 11, ISO 80/100/200/400/800/1600 ( polecam przedział 80/100/200 powyżej mogą pojawić się szumy )

To chyba najważniejsze :) ten aparat polecam tym co chcą się nauczyć na manualnych ustawieniach bo na AUTO nic się dobrego nie zdziała oraz tym co chcą zacząć zaawansowaną amatorkę.

Więcej informacji na stronie producenta: www.fujifilm.pl

A teraz o moim wyposażeniu:
• Fuji S9600
• Fuji xD Picture Card 2GB
• SanDisc CompactFlash Extreme III 2GB
• Adapter 58mm typu Cokin P
• Uchwyt typu Cokin P
• Filtr Szary Połówkowy typu Cokin P
• Raynox DCR-250
• Statyw Pro. 660A
• Torba ZOOM Digital Model 2103
• CloseUp +4dpi 49mm
• Home made "SoftScreen(dyfuzor) - niedługo pójdzie do modernizacji, wiosna się zbliża i makro też ...

Jeżeli ktoś chce więcej informacji na temat mojego sprzętu proszę śmiało pytać.

Przykładowe zdjęcia tu na forum oraz jeżeli ktoś woli to www.kamilborowy.cba.pl
Ostatnio zmieniony przez Kamil.Borowy 2008-03-29, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  

DancingQueeN 
Administrator
.:Dancing Queen:.

Wysłany: 2008-03-28, 17:18   

aaa ja i tak mam lepszy aparat w telefonie :P haha xD
moja cyfróweczka jest the best i nie będą nią szpanować :figielek:

polka1 
: : : Milczek : : :

Wysłany: 2008-03-29, 00:22   

Bobek jeżeli ktoś ma "dobre oko" i "niezły" sprzęt (nie super, hiper, ekstra, bajer full aparat)
zrobią zdjęcia które potrafią "zmienić świat"
czytałam o pewnym eksperymencie: pewna organizacja podarowała aparaty cyfrowe dla kilkudziesięciu dzieci z biednych regionów Afryki. Dzieci te, które w życiu nie trzymały aparatu w rękach zrobiły zdjęcia tak prawdziwe, i niesamowite że w ogólnoświatowym (chyba) konkursie zajęły bardzo wysokie miejsca. To były (w większości) 12 letnie osoby najmłodsze dziecko miało ok. 6 lat , więc proszę nie pisz że bez sprzętu który kosztuje Hmm.. i jeszcze więcej nic nie można zdziałać, bo to nie prawda.

Kamil.Borowy 
Administrator
Fuji S9600

Wysłany: 2008-03-29, 08:57   

polka1 napisał/a:
Bobek jeżeli ktoś ma "dobre oko" i "niezły" sprzęt (nie super, hiper, ekstra, bajer full aparat)
zrobią zdjęcia które potrafią "zmienić świat"
Co prawda muszę się tu zgodzić... Ale wiele zdjęć niestety potrzebuje nie tylko "dobrego oka" ale "głowy" aby ustawić aparat według własnych potrzeć... w tym przypadku jest oczywiście potrzebny tryb manualny aparatu gdzie można ustawić przysłonę, czasy naświetlana i czułość... to są najważniejsze sprawy które muszą być pilnowane przez osoby zajmujące się fotografią nie na poziomie "pstryk pstryk".

polka1 napisał/a:
czytałam o pewnym eksperymencie: pewna organizacja podarowała aparaty cyfrowe dla kilkudziesięciu dzieci z biednych regionów Afryki.
Raczej nie organizacja a firma... jak się nie mylę była to firma Sony czy tam Panasonic. Ale czytałem o tym i ten eksperyment zadziałał miało to na celu przede wszystkim wydobycie "duszy" i w pewnym stopniu wyuczyć. Jestem prawie na bieżąco z działem fotografii.

polka1 napisał/a:
bez sprzętu który kosztuje Hmm.. i jeszcze więcej nic nie można zdziałać
Taki sprzęt który "kosztuje Hmm.." jak powiedziałem wyżej jest dla osób które zajmują się fotografią na wysokości niższej niż zwykłe pstryki. Czyli Amator, Profesjonalny Amator, czy nawet fotograf zawodowy oni zwykłymi kompaktami nie będą robić zdjęć do np. Gazet. I czy to Amator czy Zawodowiec niestety musi wydać te pieniądze zaczynając o kwoty np. tysiąc a kończąc na tysiącach. Chyba musisz się z tym zgodzić...

DancingQueeN 
Administrator

Wysłany: 2008-03-29, 11:34   

Bracie nie obraź się.. jeżeli się przedstawia swój aparat.. to nie podaje się ceny - wygląda na to że tym po prostu szpanujesz... <dygresja> :)

Kamil.Borowy 
Administrator
Fuji S9600

Wysłany: 2008-03-29, 11:49   

Zależy... :) to taka informacja dla innych osób aby nie musieli się o cenę pytać... ale skoro tak...

DancingQueeN 
Administrator

Wysłany: 2008-03-29, 13:23   

ja tylko wyrażam swoją opinię - nie wiem jak inni myślą. :)

polka1 

Wysłany: 2008-03-29, 18:20   

właśnie tak myślą inni :) i jeżeli chodzi o profesjonalne fotografowanie owszem zgadzam się sprzęt jest potrzebny ale nie musi to być najnowocześniejszy model który kosztuje bardzo dużo tylko dobry aparat w przyzwoitej cenie (najlepsze zdjęcia powstały w ten sposób)
Absolutnie nie zaprzeczam że masz jakąś wiedzę o fotografowaniu, ale wiedza to nie to samo co praktyka. Jeżeli naprawdę cię to interesuje to działaj i twórz, a może coś z tego wyjdzie :)

Kamil.Borowy 
Administrator
Fuji S9600

Wysłany: 2008-03-29, 18:39   

polka1, mowa jest tu przede wszystkim o fotografii cyfrowej i "tego" wieku... gdzie niestety panują ceny obiektywów, lamp, aparatów na wysokim poziomie jeżeli chodzi o profesjonalne, a praktykę mam :] i będę dalej miał ... Nie można wyjść i fotografować bez poprzedniej koncepcji na zdjęcie... co się chce uzyskać, jaki cel itd. Odkąd świat opanowała cyfra to fotografia tradycyjna niestety się wypala, aż się wypali do końca. A tak w ogóle dla profesjonalisty jak mówisz "przyzwoita cena" to ile ? Popatrz, że płacisz za korpus do tego trzeba obiektyw. Każdy obiekty jest inny i w zależności od potrzeb ceny są różne zaczynając od słabego szkła który kosztuje około 400zł a kończąc na szkłach które kosztują 12,000zł i to nie ta góra granica... Niestety żaden profesjonalista nie lata z zaawansowanymi cyfrówkami albo kompaktami, dla nich najważniejsza jest szybkość robienia zdjęcia, żeby szybko uchwycić dany moment, a takie korpusy zaczynają się od 2,500 zł a kończą się dużo więcej zależy czy robisz jako zawodowy w zakładzie czy jako Paparazzi bo tacy to mają sprzęt na około 40-50tys. licząc. A najlepsze zdjęcia powstały przez twórców fotografii, a teraz one to legenda. Pokolenie techniki cyfrowej robią albo gorzej, albo lepiej... Wiem z doświadczenia, że zawodowy fotograf nie kupi sprzętu który kosztuje 2,000 zł żeby miał obiektyw. Na sam korpus wyda około 4,000-8,000 tys. a obiektywy hmm... 1,500-3,500zł tak się ceny wahają u ProFoto im zależy na jakości, a nie na "pstrykach". Już amator nie patrzy na jakoś ale przede wszystkim na cene... ma ograniczenia, bo nie zwrócą się pieniądze więc woli kupić coś porządnie niż później po roku, dwóch lat wymieniać jakiś sprzęt. Taka jest moja droga prawda o tym dziale, dominują marki, dominują ceny, dominuje czas...
Rozmawiam z fotografami prowadzę z nimi korespondencje e-mailową, rozmowy na Gadu-Gadu czy Skype nawet osobiście niektórzy mieszkają zagranicą, w Polsce są amatorami, są zawodowi. W swój rozwój wydali tyle ile nie jeden wolałby wydać w samochód. Ja gdybym miał wybrać albo samochód albo sprzęt foto oczywiście bez wahana sprzęt foto do dalszego rozwoju co kupno czegoś nowego w tym dziale to kolejny krok do przodu. Jeżeli ktoś czuję, że fotografia to pasja to nie patrzy na cenę, a próbuje dojść do celu.

polka1 

Wysłany: 2008-03-31, 17:09   

więc życzę ci abyś do tego celu doszedł :) patrzę że się trochę zdenerwowałeś ;) taka rozprawka! Spokojnie, melisę wypij, policz do 10 jak nie działa to do 100 :) A jeżeli chodzi o drogi sprzęt, nie kwestionowałam tego że profesjonaliści powinni go mieć, pisałam raczej o tym że nawet bez niego można zrobić świetne zdjęcia. I chyba tu właśnie wynikło nieporozumienie :P

janu 
: : : Wtajemniczony : : :

Wysłany: 2008-03-31, 17:37   

Liczy sie skill a nie sprzet ; ]

Jedni wymiataja na gow*nie a inni z super sprzetem sie kalecza ; ]

czeO

polka1 

Wysłany: 2008-03-31, 18:02   

Janu wymiatasz ;p właśnie o to mi chodziło ale nie umiałam tego ubrać w odpowiednie słowa umiejętności znaczą więcej niż cena i firma aparatu ;)

mori 
: : : Nowy : : :

Wysłany: 2008-04-16, 11:05   

wtrącę się troszeczke do dyskusji. twtrącę się troszeczke do dyskusji. talent to bardzo ważna sprawa ALE jeśli chodzi o sprzęt to nawet talent nie pomoże w zrobieniu fotki ptaka (np płochliwej czajki) bez tele, nie pstrykniesz pajączka czy muszke bez makro i nie zrobisz super fajnego widoczku na tapetę bez ultra szerokiego obiektywu. Jak nie masz szybkiego AF`u to zapomnij o ptakach w locie. jak nie masz więcej niż 3 klatki na sek. to ciężko pstryknąć podrywające sie np łabędzie do startu itd. Zanim mnie zakrzyczycie to powiem że apetyt rośnie w miarę jedzenia. jak sie ma obiektyw średniej jakości z światłem 5,6 to za kilka - kilkanaście miesięcy jak sie uzbiera kase kupuję się f4 jak masz więcej kasy to kupujesz białe eLki (jestem canoniarzem) i tak w kółko. Rozumieją to ci którzy naprawde mają fioła na punkcie fotorgafi. Idąc w druga strone miałem kolegów którzy szli w kierunku tzw. onanizmu sprzętowego - mając lustrzanki z górnych półek i niesamowite (jak na przeszłe czasy) wyposażenie pstrykali wesela i nic poza tym a w przyrodniczych fotkach nie było co oglądać. Więc aby zdjęcie wyszło dobrze to potrzeba wg mnie trzech składników (o ile mówimy o poważniejszej amatorce):
1. Dobry sprzęt w miarę własnych mozliwości finansowych, szybkie, jasne obiektywy.
2. Dobra podstawkę do aparatu - czyli fotografa - tu mowa o talencie i guście. są pewne standardy robienia fotek ale tak naprawdę każdy kadr jest indywidualnym wyrażeniem duszy fotografa - czyli prostszym językiem - każdemu podoba się cos innego. tu nie ma sie co rozwodzić.
3. Okazja - okazja czyni dobrego fotografa - jak mówi ludowe przysłowie - nie zrobisz fascynującej foty na niedzielnym spacerze (mówię głównie o fot. przyrody), jeśli ptaki i tak dalej to z zasiadki w czatowni albo fajne krajobrazy brodząc po bagnach. żeby zdobyć dobra okazję trzeba więcej poświęcenia.

różne dziedziny fotografii mają różne natężenie tych cech. Fotografia przyrodnicza - tu potrzebny sprzęt i okazja. Fot. reporterska tu najbardziej okazja a mniej sprzęt. Fot. reklamowa-studyjna - sprzęt i talent na pierwszym miejscu.

Kamil.Borowy 
Administrator
Fuji S9600

Wysłany: 2008-04-16, 12:03   

mori, O osoba godna pokłonu ! Respekt ! Od takich osób jak Ty chciałbym brać wiedzę i w ogóle !

mori napisał/a:
nie pstrykniesz pajączka czy muszke bez makro

Ja do makro używam konwertora Raynox DCR-250, dobrze łapie ostrość jest to powiększenie około jak dobrze się oriętuję +4 dpi do tego mam jeszcze soczewkę +4 dip co daje w sumie +8 dpi ale nie używam jeszcze dodatkowo soczewki. Raynox DCR-250 wraz z ogniskową ~260-300mm z przysłoną F11 oraz czasami 1/125 daje dość zadowalające efekty. Dopiero się w to wkręcam, ale jakoś idzie... powoli...

mori napisał/a:
nie zrobisz super fajnego widoczku na tapetę bez ultra szerokiego obiektywu

Prawda !! w moim aparacie obiektyw ma ogniskową 28-300mm i szeroki jest dla mnie dość zadowalający.

mori napisał/a:
3 klatki na sek.

Seryjne zdjęcia mam do 4 klatek ale niestety 1,5 klatki na sek. Także mam 3 klatki na różne ustawienia ekspozycji oraz jest są dwa ustawienia ale jeszcze ich nie używałem.

mori napisał/a:
Jak nie masz szybkiego AF`u

Swojego nie testowałem w szybkich i ekstremalnych warunkach ale pewnie kiedyś spraktykuję może na początku sport ?

Odpowiedz do tematu